بالا

گم شدن شایسته سالاری در سایه ی لابی گری / گلایه مردم قشم از انتصاب های زیرمیزی !

مردم صبور و دریا دل جزیره قشم از انتصاب ها فامیلی در جزیره قشم به ستوه آمده اند و خواهان شایسته سالاری به جای فامیل سالاری هستند .

ماجرای ژن های خوب پس از جولان در فضای مجازی و جای جای کشور این چالش به بزرگترین جزیره خاورمیانه رسیده تا مدیر زاده ها و آقا زاده ها را برتر از دیگران ببیند و به راحتی وارد سمت ها بزرگ و کوچک شوند .

طی آمار بدست آمده اکثریت زنان ، فرزندان و بستگان درجه یک مدیران در جای جای مدیریت ها سمت گرفته اند این در حالی است که روز به روز بر جوانان تحصیل کرده جویای شغل این جزیره اضافه می شود و از ظرفیت بومی این جزیره به نحو احسنت استفاده نمی شود .

استفاده از ژن های خوب بعد ازکلان شهرها به جزیره قشم رسیده تا خانواده مدیران در راس ژن های خوب قرار بگیردند و بدون هیچ دردسری با پلی به نام لابی خود را به سمت های مدیریتی در منصب های مختلف برسانند.

یکی از وعده های انتخاباتی دولت حسن روحانی استفاده از نیروهای متخصص و متعهد هر منطقه ای در جایگاه های مدیریتی بوده اما این رویکرد در جزیره قشم رنگ باخته است و فامیل سالاری جایگزین شایته سالاری و استفاده از نیروهای بومی گردیده است .

 

گلایه مردم قشم از انتصاب های زیرمیزی !

جوانان و نخبگان تحصیل کرده شهرستان قشم از انتصاب های زیر میزی و فامیل سالاری به ستوه آمده اند و از مسئولان استانی و کشوری خواستار بررسی هرچه بیشتر این موضوع در این شهرستان هستند .

شایسته سالاری چیزی است که در آن دست اندرکاران بر پایه توانایی و شایستگی شان برگزیده می‌ شوند ولی در پارتی بازی رابطه جای ضابطه را می‌گیرد این رویه را به راحتی می توانید در جزیره قشم مشاهده کنید .

جزیره قشم با وجود منابع زیاد اشتغالزایی همچنان از آمار نسبتا بالای بیکاری رنج می برد این در حالی است که خیل عظیمی از آمار بیکاران را جوانان بومی این جزیره تشکیل می دهند چرا که برخی از  انتصاب ها و جذب نیرو در سازمان ها و ادارات دولتی بر حسب شایسته سلاری نبوده است .

 

 

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75314

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123