بالا

کلاغ پر ، دریای قشم پر ، خوشی پر !

یادش بخیر روزی که بچه بودیم ، چه خوش بودیم ، وقتی که غصه داشتیم بدو بدو می رفتیم کنار ساحل هرچی می تونستیم داد می زدیم تنی به آب می زدیم .

یادش بخیر روزی که بچه بودیم ، چه خوش بودیم ، غصه داشتیم بدو بدو می رفتیم کنار ساحل هرچی می تونستیم داد می زدیم تنی به آب می زدیم .

sahel_ziba_darya

وقتی می آمدیم بیرون یادمون می رفت چرا ناراحت بودیم آخه دریا ناراحتی را از ما می گرفت ، آنقدر در خوشی دریا بودیم که فکر نمی کردم روزی خاطرات بچگیمو دیگه نبینم خاطراتی که امروز زیر هزارن تن خاک دفن شدند .

یادش به خیر کنار ساحل وقتی می رفتیم منجلی (نوعی ماهیگیری ) ، وقتی می رفتیم کنار دریا و کالنگ جمع می کردیم و سینگو ( خرچنگ ) می گرفتیم وقتی کنار دریا قایق سواری می کردیم و با قوطی روغنی قایق می ساختیم و با خاطرات خود تا اوج امواج دریا می رفتیم .

یادش بخیر وقتی تراکتور قایق ها رو بالامی کشید ( برای حمل قایق موتوری به ساحل از تراکتور استفاده می شد)  ما هم سوار می شدیم و عشق دنیا رو داشتیم .

حالا به جای قایق موتوری ماشین اومد اون هم چقدر زیاد ، یادش بخیر لنچ های کنار ساحل و بچه ماهیها ماتیتارو ، به جای اون همه خوشی پاساژ اومد ماشین اومد نه چی میگم غصه اومد همش ببین بدبختی رو ، قشنگی نیست ، بلندی نیست ، عشقی نیست ، کنار ساحل که می رم یاد می کنم دریا رو ، یاد می کنم خدا رو ، ولی انگار حالا پول میاد کنار ما ، غصه می یاد کنار ما ،       بچه هامون نمی دونند ، زندگی قشنگ چیه ، فکر می کنند مجتمع ها زندگی شیرین شده ، آرزو داشتم که فقط اسکله تخته ای (اسکله قدیمی شهر که از میراث گذشتگان مردم قشم بود ) خراب شده دیگه دریا رو نگن می خوان خرابش بکنند، تو دنیای که واسه یک وجب خاک قشنگ اینهمه پول می دن نمی دونم چرا ، تو شهر ما اینطوریه ، طلا رو به جای بدل می دن !!!

می بینم همش می گم یادش به خیر ، آخه دیگه اون شادی ها اون غصه های شیرین ، اون قشنگی ها و قصه ها ، همه پر ??? کنار ساحل که می رم سایه سنگین می بینم ، دریا نبود نمی دونم ، خشکی شده دنیای ما ، دیگه نمی بینم خوشی بچه گانه رو  .

این روز ها که تصرف ها زیاد شده نمی دونیم به کیا گیر بدیم و کجا بریم به هر دری زدیم جوابی نیومد فقط سایه برج های بلند بیشتر و بیشتر داره می شه ، امید داریم توسعه جزیره قشم مثال افتادن گرگ به گله گوسفند نشه !!!

 

وقتی همه می دونند دریا خوری در جزیره قشم محرزه و چشم و گوششون رو می ببندند به همه چیز مانمیدونیم چی بگیم فقط می گیم مردم قشم دل تنگ ساحل ناز این جزیره اند و از دوری آن ناراحتند .

بازم می نویسم براتون ، آخه غصه هامون زیاد شده…

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=2336

۲ نظر در “کلاغ پر ، دریای قشم پر ، خوشی پر !”

  • roza ۱۱ اسفند, ۱۳۹۴, ۸:۳۱

    انشاءالله که این روزهای سیاه تموم بشه

  • یوسف ۲۹ فروردین, ۱۳۹۵, ۱۲:۱۰

    وقتی که تکنولوژی وارد زندگی روز مره میشه …در کنارش هم آدم باید تاوان اون رو پرداخت کنه…حالا آب و برق و جاده بیمارستان مدرسه اسکله بزرگ و …داریم و بچه هامون هم گوشی موبایل آخرین مدل دارن و برای تفریح به شهر ها و یا استانهای دیگه میرن…پس الکی نباید بنالیم و بگیم یادش بخیر… آره یه چیزهایی رو داریم از دست میدیم ولی در کنارش هم یه چیزهایی رو به دست میاریم…..باید با خودمون هم رو راست باشیم

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123