بالا

کاروان آیین های سنتی قشم راهی اروپا می شود/دعوت سه کشور سوئد، فرانسه و ایتالیا از کاروان آیین های قشم

به دنبال استقبال پرشور از برگزاری آیین های سنتی جزیر قشم در برج میلاد تهران، نمایندگان سفارتخانه های سه کشور سوئد، فرانسه و ایتالیا با مشاهده رسوم و آیین خاص مردم جزیره، از گروه هنرمندان قشم جهت اجرای آیینهای کهن این جزیره در کشورهای خود، دعوت به عمل آوردند.

به گزارش قشم آزاد ؛به دنبال استقبال پرشور از برگزاری آیین های سنتی جزیر قشم در برج میلاد تهران، نمایندگان سفارتخانه های سه کشور سوئد، فرانسه و ایتالیا با مشاهده رسوم و آیین خاص مردم جزیره، از گروه هنرمندان قشم جهت اجرای آیینهای کهن این جزیره در کشورهای خود، دعوت به عمل آوردند.

زینت دریایی مسئول اجرایی گروه هنرمندان قشم در گفت و گوی اختصاصی با خبر قشم گفت: آداب و رسوم قدیمی مردم جزیره قشم، هرمز و هنگام برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب و دیدنی است به طوری که با دیدن این مراسمات و آیین ها، از سوی مدیریت برج میلاد درخواست اجرای ۳ شب دیگر در این برج را داشتیم.

زینت دریایی ضمن تشکر از مهندس مومنی و دکتر اکبری و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم بابت حمایت های بسیار قاطع از گروه
اعزامی ادامه داد: ما به همراه گروه اعزامی از قشم در واقع سفیران فرهنگ و سنن جزیره نشینان قشم هستیم و سعی کردیم تمامی آداب و رسوم قشم را به مردم ایران معرفی کنیم و به بهترین نحو ممکن نشان دهیم.
پخت انواع نان و غذاهای سنتی، اجرای انواع موسیقی عزوا و زار، مراسم عروسی، حنا بندان همراه با پوشش محلی قشم از جمله کارهایی است توسط گروه هنرمندان قشمی در برج میلاد تهران انجام می شود و بسیار مورد توجه و علاقه بازدیدکنندگان ایرانی و خارجی قرار گرفته است.
انتهای پیام/
لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=74882

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123