بالا

چه کسی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم می شود ؟

موج تغییرات گسترده مدیران در دولت تدبیر و امید به خلیج فارس رسیده و شنیده ها حکایت از تغییر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم دارد .

 به گزارش پایگاه خبری قشم آزاد ، با وجود بازار داغ گمانه‌زنی‌ها و شایعات در فضای مجازی برای تغییر مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد قشم آخرین گزینه ها برای مدیریت جزیره قشم محمدعلى افتخارى یا دکترسیروس نخبه نام برده شده است .

 بر این اساس دستور اکبر ترکان حمیدرضا مؤمنی به مدت حدود ۴ سال به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد اما چند روزی هست که خبر تغییر وی در محافل خبری می چرخد .
شنیده های تایید نشده حکایت از آن دارد که محمدعلی افتخاری مدیر روابط عمومی سازمان برنامه بودجه و دکتر روستا مشاور وزیر مسکن گزینه هاى جدی ریاست منطقه ازاد قشم هستند .
اولین سفرمرتضى بانک در کسوت مشاور رییس جمهور و دبیر شوراى عالى مناطق آزاد کشور بعد از معرفى وى به این سمت بجاى مهندس ترکان به جزیره قشم مى باشد وکه این حضور می تواند درسرنوشت سازمان منطقه آزاد قشم تأثیر مستقیم بگذارد چراکه افتخاری روابط نزدیکی با مرتضی بانک دارد .

در حالی این جابجایی در حال صورت گرفت است که حمیدرضا مومنی چندی پیش با قاطعیت در پاسخ به سئوال مربوط به شایعات تغییر در جایگاه اداره این سازمان، می گوید:  به جرات اعلام می کنم هیچ تغییری تا پایان دوره دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی در جایگاه اداره این سازمان در قشم اتفاق نخواهد افتاد و تا پایان دوره دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی در قشم ماندگارم .

از طرفی دیگر روی خوش نشان ندادن حمیدرضا مومنی به دبیر جدید شوراى عالى مناطق آزادکشور (بانک) و حمایت و تمحید از اکبر ترکان می تواند نقطه تاریکی در بقای این مدیر باشد یا شاید هم دبیر جدید شورای عالی مناطق آزاد کشور نظر مثبتی به حمیدرضا مومنی داشته باشد .

پُر کردن جای خالی دکتر ترکان کار دشواری است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: اعتقاد دارم از آقای ترکان می‌توان به عنوان یکی از مدیران شایسته‌، کارشناس‌، پاک دست‌ و مُنصف‌ در جمهوری اسلامی ایران نام برد.

 حمیدرضا مومنی بعد از جابجایی اکبر ترکان اعلام کرد: شاید در حوزه دولت کمتر مدیری همچون دکتر ترکان  وجود داشته باشد که با تکیه بر چارچوب های کارشناسی بتواند مسائل را تجزیه و تحلیل واقعی کند.

مومنی ادامه داد: به نظر می‌رسد پُر کردن جای ایشان در هر جایگاه و منصبی، برای مدیران بعدی کار بسیار دشواری خواهد بود، زیرا ترکان مدیری چند وجهی هستند، مسائل را خوب می‌بینند، درک و تحلیل می‌کنند و مهم‌تر از همه برای اجرای آن راه‌حل دارند، به همین خاطر مدیر بعد از ایشان باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد تا بتواند این کشتی را به سوی اهداف تعیین شده هدایت کند.

وی عنوان کرد: به عقیده من و با شناختی که از جناب آقای بانک و سخت کوشی و تسلط کاری ایشان دارم، رویکرد قبل ادامه پیدا خواهد کرد و‌ چه بسا سرعت پیشرفت در این مناطق نیز بیشتر خواهد شد چراکه اعضای شورایعالی مناطق آزاد و وزرای عضو این شورا اکنون به لزوم وجود مناطق آزاد در کشور بیشتر پی برده‌اند، بنابراین اگر بخواهند ماموریت‌های محوله را انجام دهند و وظایف را به اجرا بگذارند، قطعا باید کمک کنند تا شرایط نسبت به قبل بهتر شود.

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75098

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123