بالا

هوای بهاری و موج هجوم متکدیان پاکستانی به هرمزگان/ معاون سیاسی امنیتی:حضور متکدیان بیگانه سازماندهی شده است

حضور هرساله متکدی های پاکستانی و مهاجر در بندرعباس با بدترین شرایط زیستی چهره شهر را زشت کرده اند.

استان هرمزگان هر ساله شاهد هجوم متکدیانی از کشورهای افغانستان و پاکستان می باشد که در این استان ساحلی جا خوش کرده اند و اقدامات دستگاههای مختلف برای جمع آوری گدایان موثر نبوده است.

وجود متکدیان در شهر بندرعباس که اغلب مهاجر هستند چهره شهر را زشت  جلو می دهد که این موضوع برای شهری که به عنوان پایتخت اقتصادی بیان شده چندان مناسب نیست.

متکدیان با توجه به شرایط زندگی و نداشتن مکانی برای زندگی از نظر بهداشتی مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کردند و بیماری های زیادی از نظر روحی و روانی نیز بر روی عمومی مردم بر جای می گذارد.

گلایه مردم از وجود منکدیان در بندرعباس

یکی از شهروند بندرعباسی در گفتگو با خبرنگار هرمز بیان کرد: هرساله بر تعداد تکدی گرها درشهر رو به افزایش است و بارها مشاهده شده است که شهرداری این افراد را جمع آوری می کنند اما  بعد از گذشت چند روز دوباره حضورشان در شهر مشاهده می شود.

وی افزود: امکان ندارد یک چهار راه در شهر گذر کنید و این افراد را مشاهد نشوند ، بیشتر این تکدی گرها پاکستان هستند که با وضعیت نامناسب، آلوده و کودکی در بغل اقدام به تکدگری می کنند.

این شهروند بندرعباسی خاطر نشان کرد: وجود این تکدی گرها در  زمستان به دلیل خوش آب و هوا بودن استان بیشتر می شود و این موضوع برای شهروندان بندرعباسی یک وضعیت نامناسب و نامعقولی است.

جمع آوری ۱۵۰۸ متکدی توسط شهرداری بندرعباس

پرویز سالاری رئیس شورای شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز اظهار کرد: تکدی گری جرم است و با همکاری چندین سازمان دولتی که با تعامل فرمانداری بین آن ها ایجاد شده است با چند بخش جمع آوری و  نگهداری از آنها را انجام خواهد شد .

وی افزود: برای جمع آوری این افراد در سطح شهر تنها به یک ارگان بسنده نمی شود و باید با همکاری سازمان بهزیستی ، نیروی انتظامی و بقیه ارگان ها در دستور کار باشند تا بتوانیم شهر از متکدیان جمع آوری کنیم.

سالاری خاطرنشان کرد:با توجه به کل آمار جمع آوری متکدیان ۱۵۰۸ نفر توسط شهرداری بود است اما موضوعی که بر این مطلب مهم ساماندهی بعد از جمع آوری توسط ارگان های مذکور است.

آب و هوای مناسب هرمزگان باعث افزایش متکدیان است

بهروز اکرمی، معاون سیاسی امنیتی هرمزگان بیان کرد: به دلیل آب و هوای مطبوع و مناسب هرمزگان نسبت به سایر استان ها باعث شده است در این فصل افزایش تکدی گرها یابد و از لحاظ جا و مکان به راحتی می تواند در کنار معابر و خیابان ها زندگی کنند.

وی افزود:با توجه به اینکه مردم استان به راحتی کمک های خود را به دیگران ارائه می کنند در صورتی که باید این کمک ها باید در مسیر درست ارائه شود.

معاون سیاسی امنیتی هرمزگان :  وجود یک متکدیان برای استان ناپسند است و با این جرم برخورد می شود ولی نمی توان مانع زندگی افراد در شهر مورد نظرشان شد یا از ورود آنان به هرمزگان ممانعت به عمل آورد.

اکرمی خاطرنشان کرد:متکدیان خارجی از سطح خیابان ها جمع آوری و به کمپ ها و سپس کشورشان بازگردانده می شوند ولی باز شاهد حضور متکدیان در سطح استان هستیم که گاهی ورود این افراد به صورت سازماندهی شده انجام می شود.

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=73678

۵ نظر در “هوای بهاری و موج هجوم متکدیان پاکستانی به هرمزگان/ معاون سیاسی امنیتی:حضور متکدیان بیگانه سازماندهی شده است”

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123