بالا

نان های محلی هرمزگان هویتی در سراشیبی فراموشی

نوازش گرم آفتاب ، شرجی و نمناکی هوا و دستان خسته از کار  مرد هرمزگانی و چشمان خسته ، سینه ستبر و هیجان بی پایان کودک هرمزگانی ، بعد فراغت از کار و زحم ...

نوازش گرم آفتاب ، شرجی و نمناکی هوا و دستان خسته از کار  مرد هرمزگانی و چشمان خسته ، سینه ستبر و هیجان بی پایان کودک هرمزگانی ، بعد فراغت از کار و زحمت و تلاش و بازی کودکانه ، خیره به دستان پر مهر زن هرمزگانی است برای تجدید قوایی به رنگ سرخ سوراغ و مهیاوه و تابه آماده پخت نان لذیذی که گاه صبحانه و گاه شام خانواده در هرمزگان است .

T2832540-4204882-346x256

به گزارش فرهنگ کده ؛ این تصویری است از گذشته نه چندان دور هرمزگان که سفره هایشان زینت بخشیده می شد به انواع نان و کلوچه های خوشمزه و تازه و با آمدن نانوایی های صنعتی به اقسانقاط این استان ، کم کم بوی نان تازه تی موشی ، گرده ، چمچمو و کلوچه محلی از خانه ها رفت .

 

نان هایی که به سوراغ و مهیاوه تزئین و مزه دار و با روغن حیوانی ساخت دست و همت زنان خورده می شدند و گاهی خود یک وعده غذایی محسوب می گردید .
نمی دانم مزه نان تازه و داغ بود یا هوس شکم های گرسنه ، که همه خانواده را بر گرد تابه جمع می کرد و لحظاتی بی نظیر و فراموش ناشدنی را برای خانواده رقم می زد .

 

نان در زندگی قدیم استان نقشی اساسی داشت ، بطوری که نان و خرما غذای اصلی مردم را تشکیل می داده است و نان ها در اندازه ، سایز و کیفیت های زیادی بسته به استفاده و مناسبت خاص خود پخته می گردید و بطور مثال می توان اشاره نمود که نان های با طعم شیرین اغلب در صبحانه مصرف و نان های با طعم شور که سبک تر بوده در وعده شام خورده می شده است این امر نشان دهنده اهمیت وعده های غذایی و بهداشت در تغذیه در بین مردم هرمزگان است .

 

کلوچه های شیرین و ترد و خوشمزه ای که شیرینی بخش مراسمات عروسی و شادی بود دیگر در این مراسمات جایی ندارند ، زیرا کلوچه های ساخت دستگاه های صنعتی به راحتی در دسترس مردم قرار گرفته است .

 

 

این عوامل موجب گردیده که حتی نام برخی از نان ها و کلوچه ها از یادها برود ، بطوری که کودک امروز کاملا با این مقوله بیگانه است و اشتغال زنان و کمبود وقت سرپرستان خانواده دیگر عاملی است که موجب عدم پرداختن به پخت نان در خانه گردیده است .

 

نان های هرمزگان هویتی است که به دست فراموشی سپرده می شود ؛ بیاییم با توجهی بیشتر و عمیق تر نسبت به حفظ این آثار ارزشمند بجا مانده از گذشتگان تلاش نماییم و در شناساندن آن به آیندگان سهمی داشته باشیم.

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=59352

یک نظر در “نان های محلی هرمزگان هویتی در سراشیبی فراموشی”

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123