بالا

نابودی پل خلیج فارس در سایه ولنگاری های مدیریتی

بی توجهی و غفلت مسئولان به پروژه ملی پل خلیج فارس آن را در معرض نابودی قرار داده است .

به گزارش پایگاه خبری قشم آزاد ، پل خلیج فارس یکی از پروژه هایی است که مورد غضب مسئولان دولت تدبیر و امید قرار گرفته و تاکنون برای تعیین تلکیف این پروژه عزم جدی در بین مسئولان دیده نشده است .

بی ثباتی در مدیریت منطقه آزاد قشم و ولنگاری های مدیریتی پروژه های عظیم این جزیره را دچار چالش کرده است تا جایی که بزرگترین پروژه های این شهرستان در گردوغبار بی مهری و بی مسئولیتی به فنا بروند .

دو پروژه بزرگ پل خلیج فارس و مسکن مهر که از سرمایه های این مملکت هستند بعد از کشمش های فراوان زیر آفتاب سوزان و شرجی جنوب در حال پوسیدن هستند .

حذف پروژه پل خلیج فارس در بازدیدهای مشاور رییس جمهور در قشم !

بی مهری و گذشت از پروژه عظیم پل خلیج فارس زمانی رقم خود که بازدید از پل خلیج فارس از برنامه های سفر مرتضی ، بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور توسط مسئولان منطقه آزاد قشم حذف شد .

مرتضی بانک در اولین سفر خود به مناطق آزاد کشور پس از انتصاب به عنوان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور برای بازدید از ظرفیت ها و پروژه های منطقه آزاد قشم وارد این جزیره شد اما در یک اقدام تعجب آور بازدید از پل خلیج فارس از برنامه های وی حذف شد .

به نظر میرسد عدم تمایل به ادامه و تکمیل پل خلیج فارس در دولت تدبیر و امید منجر شد تا مشاور رییس جمهور از بازدید پل خلیج فارس صرف نظر کند و این پروژه را یک پروژه ی منحل شده بداند .

حدود سه ماه گذشت اما پل خلیج فارس تعیین تکلیف نشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم حدود سه ماه پیش از تعیین تکلیف پروژه پل خلیج فارس طی یک هفته خبر داد اما این پل با گذشت چند ماه باز هم تعین تکلیف نشد تا آش همان باشد و کاسه همان کاسه !

حدود ۲۶ سال قبل شمس اردکانی مدیرعامل وقت منطقه آزاد قشم اعلام کرد ظرف یکسال و نیم آینده با سرمایه گذاری ژاپنی ها پل خلیج فارس ساخته می شود.

از اوایل سال ۷۰ به این طرف در دولت های مختلف مدیران ذی ربط وعده‌های متعددی برای ساخت این پل ۲٫۴ کیلومتری که جزیره قشم را به سرزمین اصلی متصل می کند، داده اند. اما در عمل اتفاق امیدوارکننده ای برای این پروژه طی دو دهه اخیر نیفتاده است.

حال پس از گذشت بیش از دو دهه مطابق جدیدترین اظهارات مدیرعامل منطقه آزاد قشم این پروژه  حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که متاسفانه همین اندک پیشرفت فیزیکی نیز در ولنگاری های مدیریتی در حال نابودی می باشد.

حمیدرضا مومنی در نشست خبری با بیان این‌که باید باید اتفاقات را به صورت درست برای افکار عمومی منتقل کنیم و نباید حرف غیرکاشناسی نزنیم، اظهار کرد: دو ماه قبل در حضور جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری و شورای عالی مناطق آزاد جلسه‌ای برگزار و مقرر شد کمیته‌ای برای پیگیری وضعیت پل خلیج‌فارس تشکیل شود.

وی با تاکید بر این‌که این پروژه یک پروژه ملی است یادآور شد:‌ بر اساس تصمیمات اتخاذ شده کمیته مذکور با حضور سازمان برنامه و بودجه، وزارت راه،  وزارت دارایی، منطقه آزاد قشم، محیط زیست و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تشکیل و مقرر شده هر چه در این کمیته مصوب شود مصوبه دولت بوده و لازم الاجراست.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم یادآور شد: سه شنبه هفته آینده کمیته مذکور درباره پل خلیج فارس تصمیم گیری کرده و تکلیف آنرا مشخص می کند اما هشتاد روز گذشت باز هم پل خلیج فارس تعیین تکلیف نشد تا سرانجام این پروژه همچنان ما مشخص بماند .

سازمان منطقه آزاد در اجرای این پروژه دخیل است و طبق قانون باید پاسخگوی دستگاه‌های نظارتی، بازرسی، خواسته‌های مردمی و منطقه‌ای و کشوری باشد.

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75173

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123