بالا

مومنی و لزوم درایت بیشتر در انتصابات سازمان

با توجه به تفویض اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مجموع وظایف حاکمیتی آن وزارتخانه در خصوص فرهنگ و هنر به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از س ...

با توجه به تفویض اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مجموع وظایف حاکمیتی آن وزارتخانه در خصوص فرهنگ و هنر به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از سال ۹۳ ، شاهد تغییرات مدیریتی در اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی منطقه آزاد قشم بوده ایم.

علیرضاکمساری که در زمان مدیرعاملی علی اکبر شعبانی فرد ، در بهمن ماه ۹۳ حکم مدیر کلی ارشاد قشم را از وزیر فرهنگ و ارشاد دریافت کرده بود در زمان مدیرعاملی حمیدرضا مومنی پس از یکسال مسئولیت در اداره کل ارشاد قشم، جای خود را به روحانی جوان و با تجربه در حوزه های مختلف – مهدی اجاق سپرد.

هدفاز نگارش این سطور در اعتراض به بی ثباتی مدیریتی در حوزه فرهنگ و هنر ارشاد قشم پس از تفویض اختیار وزیر فرهنگ به سازمان منطقه آزاد قشم می باشد.

باعنایت به تصمیم جدید و شگفتی انگیز اخیر مدیرعامل سازمان جهت عزل و نصب مجدد در این دستگاه فرهنگی که طی دو سال اخیر دوران آرامش مدیریتی را سپری نموده و موجبات رضایت خاطر اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه جزیره را فراهم آورده و همراستا با سیاستهای فرهنگی وزارت متبوع حرکت نموده، تصمیم مدیرعامل سازمان جهت عزل مدیر کل فعلی فرهنگ و ارشاد سازمان و انتصاب مدیر کل قبلی ارشاد سازمان، موجبات ناراحتی، دلخوری و گله مندی فعالین فرهنگی و هنری و اصحاب رسانه جزیره را فراهم نموده است.

باتوجه به مهم و ظریف بودن حوزه سترگ فرهنگی در جزیره قشم و رضایت قاطبه جامعه محلی و فعالین فرهنگی و اجتماعی از عملکرد مدیر کل فعلی ارشاد سازمان، انتظار تدبیر و درایت بیشتری از مدیرعامل سازمان در این خصوص می رفت.

سوالاین است که چنانچه مدیرعامل سازمان، توانمندی و شایستگی را در مدیر کل سابق رویت نموده، چرا ایشان را دقیقا پس از یکسال از سمت مدیر کلی تودیع نموده و اگر این مهم به ایشان اثبات نگردیده چرا و با چه انگیره ای پس از دو سال ، مجددا سکان فرهنگی شهرستان را به ایشان سپرده است؟

اگر واقعا مدیر عامل سازمان، تشخیص و مصلحت را بر تغییر مدیر کل فعلی ارشاد قشم دانسته است چرا نیروهای شایسته و توانمند جزیره و استان هرمزگان جهت صدور حکم انتصاب مدیر کل فرهنگ و ارشاد قشم به وزارتخانه معرفی نشده است؟ هر چند نگارنده بر اساس مصلحت جامعه و حمایت از برنامه های دولت تدبیر و امید در شهرستان، همواره حامی مدیرعامل سازمان بوده است ، اما تداوم و استمرار تصمیمهای این چنینی، ضرورت درایت و عقلانیت بیشتری در تیم تصمیم گیر سازمان را اجتناب ناپذیر نموده و امید می رود مدیر عامل سازمان، این پیام ناراحتی و دلخوری افکار عمومی جزیره را دریافته و بر اساس تدبیر بیشتری ، اقدام به تصمیم جهت انتصاب مدیران نماید.
خبرنگار؛ راشد شرف

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75603

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123