بالا

لنج ۴۰۰ تنی در آتش سوخت + عکس

لنج ۴۰۰ تنی در اسکله بهمن قشم بعد از آتش گرفتن از اسکله خارج شد تا آتش نشانان آن را خاموش کنند

امروز یک شنبه ١١ تیرماه ٩۶ باز هم بعد از گذشت ٢ سال حریق به جان اسکله بهمن افتاد ، اسکله ای که میلیاردها تومان سرمایه مردم دران انباشته شده است ، این نمونه کوچکی است وهشداری برای مسئولین سازمان منطقه آزاد، که به فکر اسقرار سامانه هوشمندآتش نشانی دراین اسکله بارى و تجارى مهم و استراتژیک باشند تا خدایى ناکرده به هنگام وقوع هرگونه خطرى به موقع نسبت به مدیریت بحران امادگی کامل داشته باشند.

استفاده از تجهیزات بروز ومدرن و ماشینهاى اتش نشانى مستقر در تنها اسکله ترانزیتى بهمن ضرورتى اجتناب ناپذیراست که باید موردتوجه جدیى مقامات مسئول سازمان منطقه آزاد قشم قرارگیرد، اگر این واقعه در چندنقطه ازشهر و در تاریکى شب به وقوع مى رسید آیا سازمان اتش نشانى توان اجرای مدیریت همزمان را داشت؟! فقط خدا رحم کرد این حادثه در ساعات اولیه صبح رخ داد و ملوانان این شناور فرصت انتقال و جدا کردن آن شناور را از دیگر شناور ها داشتند و اگر این سرعت عمل ملوانان نبود معلوم نمى شد سرنوشت دیگر شناور در این هواى گرم و وجود صدها هزار لیتر سوخت گازوئیل در شناورهاى مجاور چه اتفاقى را رقم مى زد.
سالهاست که از طریق جراید به مسئولین سازمان منطقه آزاد بویژه مدیر بنادر هشدار داده شده است که تنها اسکله ترانزیتى سازمان منطقه آزادقشم که میلیاردها تومان جنس در آن منتظر تخلیه و بارگیرى است فاقد سیستم إطفاء حریق مى باشد و تا کنون به این هشدارهاى فنى توجهى نشده است .
لازم به ذکر است که در این اسکله غیر استاندارد روزانه بیش از ۵ شناور بارى جهت تخلیه بار که از طریق دبى وارد این بندر ترانزیتى مى شود با دهها هزار لیتر سوخت گازوئیل پهلوگیرى مى شود و جالب است بدانید که این اسکله فاقد سیستم اعلام و إطفاء حریق مى باشد.
در این آتش سوزی بخشی از لنج در آتش سوخت و به دلیل جنس بدنه لنج (فایبرگلاس) مهار حادثه اندکی دشوار بود اما این کار تا حدودی با موفقیت همراه شد ولی برای مهار کامل آتش، لنج از اسکله جدا شده است.

۶ تن از آتش‌نشانانی که هم‌اکنون در حال اطفای حریق لنج باری در اسکله بهمن قشم هستند به‌علت گرمازدگی و تنگی نفس راهی بیمارستان شدند.

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=74583

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123