بالا

لعنت برقاتلین امام حسین (ع) / اهل سنت حسینی هستند

عالم اهل سنت قشم گفت : بر قاتلین ، سرکرده و دستور دهندگان قتل امام حسین (ع) لعنت می فرستیم .

شیخ محمد علی امینی در همایش امام حسین (ع) محور وحدت جهان اسلام با تاکید براینکه اهل سنت محب اهل بیت هستند،گفت : موضوع همایش همراه با پیام های عمیق و ژرفی دارد چراکه همه ائمه که مورد قبول خرد عموم هستند محور جهان اسلام هستند .

وی افزود : امام حسین (ع) شخصیتی است که از بدو تولد مورد عنایت و توجه خاص رسول خدا قرار گرفته است که این جایگاه در کتب اهل سنت فراوان است .
شیخ محمد علی امینی با بیان اینکه ارادت اهل سنت با اهل بیت پیام کمتر از تشییع نیست اظهارکرد : ما در سالگرد امام حسین (ع) غمگین و عزادار هستیم و به قاتلان و کسانی که سکوت کردن و رضایت به قتل حسین ابن علی داشته اند لعنت می فرستیم .

وی شروع فتنه در جوامع اسلامی ریشه در هوا و هوس داست و گفت : ما انتظار داریم علمای شیعه وسنی برای اینکه وحدت ما قویی تر و فاصله ها کمتر باشد و دیگران نتواند بر طبل اختلافات بکوبند به اصابت مذهب به دور از فرقه ها برگردیم .

شیخ امینی مصیبت شهادت امام حسین (ع) را متعلق به مذهب خاص ندانست و افزود : مصیبت امام حسین (ع) برای قوم ، مذهب یا طیف خاص نبود بلکه مصیبتی برای عموم بشر بود ، وقتی انسان به سنگدلی قاتلین پی می برد .

 

 

 

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75262

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123