بالا

قل قل قلیان جزیی از تکلیف شب دانش آموزان هرمزگانی !

استفاده از قلیان در جامعه این روزها به سمت و سوی دانش آموزان آمده تا تیشه به ریشه منابع انسانی کشور بزند .

به گزارش پایگاه خبری قشم آزاد ؛ روند رو به رشد استفاده از قلیان در بین دانش آموزان هرمزگانی اتفاق تازه ای است که با ادامه دار شدن این روند می توان در آینده نچندان دور شاهد حوادثی تلخ، چون اعتیاد ، بالارفتن آمارهای جرایم و نابودی نیروی انسانی باشیم .

روزگار شیرین دوران مدرسه یکی از خاطره انگیزترین روزهای زندگی هر فردی است که با درس خواندن ها و روزهایی با انجام ندادن تکلیف مدرسه زیر چوب آقای معلم این خاطرات یکی یکی برای ما در دفترخاطرات ذهنمان ذخیره می شود  ، روزهای بی دغدغه این دوران، از فراموش نشدنی ترین روزهایی است که هر فرد سپری می کند.

اما این روزهای دانش آموزان هرمزگانی به دلیل نفوذ فرهنگ نادرست ، نبود آگاهی در مورد ضررهای قلیان ، عدم توجه آموزش و پرورش به سالمسازی دانش آموزان ، بستر آماده و باورهای غلط  روید به سویی آورده اند که سلامت آنها با پک های قلیوان به هوا دود می شود .

قلیان از دیربازان در قهوه خانه‌ها در بین افراد مسن محبوبیت داشت اما رشد قارچ گونه این ماده آرام آرام سراسر ایران را فرا گرفت تا اینکه امروزه این بلای اجتماعی به سراغ دانش آموزان هرمزگانی بیاید .

از آنجا که مصرف کنندگان قلیان و اطرافیان آنها در معرض مبتلا به انواع بیماری‌های قلبی، عروقی ، تنفسی و سرطان‌ ها هستند استفاده دانش آموزان از قلیان های ثابت و جیبی می تواند تا چند سال آینده کشور را با بحران روبرو کند .

عدم توجه خانواده ها و نقش آفرینی صحیح آموزش و پرورش در پرورش دانش آموزان باعث شده است تاسرمایه های این استان در جمع های دوستانه توسط رفیق های ناباب فریب خورده و از قلیان شروع می کنند تا با موادهای مخدر دیگر می رسند.

این روزها تفریح برخی از دانش آموزان هرمزگانی صدای قل‌قل قلیان و بازی با دودهای غلیظی شده که اگر این فاجعه توسط خانواده ها و آموزش و پرورش کنترل نشود باید روزانه شاهد رشد مرگ و میر و جنایات در جامعه باشیم .

 

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75244

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123