بالا

عالم بر جاهل، مومن و مجاهد برتری دارد/طلاب در جمع سربازان امام زمان(عج) قرار دارند

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در آیین اختتامیه دوره میثاق طلبگی طلاب جدیدالورود حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) شهرستان قشم، طلبگی را توفیق و گزینشی ال ...

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در آیین اختتامیه دوره میثاق طلبگی طلاب جدیدالورود حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) شهرستان قشم، طلبگی را توفیق و گزینشی الهی دانست و افزود: طلاب، در جمع سربازان امام زمان(عج) قرار دارند و باید به طلبگی خود مفتخر باشند.

جوکار در تبیین برتری عالم بر جاهل، مومن و مجاهد از منظر قرآن گفت: خداوند در قیاس مومن و عالم، مومن را دارای درجه و عالم را صاحب درجات بیان می دارد چرا که انسان، اول باید عالم شود تا به ایمان راسخ دست یافته و دیگران را نیز به ایمان رهنمون باشد.

وی ادامه داد: در خیل مجاهدین، شهدا بر سایرین برتری دارند و مورد الطاف خاص الهی قرار می گیرند اما، با این حال خداوند عالم را بواسطه ی شهید پروری و تقویت روحیه جهاد، ایثار و شهادت در جامعه، ماجورتر از شهدا بیان می دارد.

امام جمعه قشم با بیان اینکه مسیر علم و فعالیت های علمی بهترین راههاست، شکرانه ی توفیق قرارگیری در ردای طلبگی و حرکت در مسیر علم را در مرحله ی اول، تقویت بُعد معنوی، تقوا، تهذیب نفس و فاصله گیری از گناه عنوان داشت و خاطرنشان کرد: کوشش در راستای تسلط بر دروس و مسائل علمی دومین جنبه از این شکرانه است.

ایشان تصریح کرد: مقصود از علم، علوم دینی اند که کسبشان ضرورتی عام دارد و با هیچیک از علوم قابل جایگزینی نیست؛ اگر کسی خالصانه در این مسیر حرکت کند، خداوند عهده دار زندگی او خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار سن جوانی را بهترین زمان برای کسب علم دانست و با توصیه طلاب به قرار دادن قرآن در صدر امور زندگی و انس با ادعیه و احکام دین، موکد ساخت: طلاب باید برای جهانگیرسازی اسلام، دفاع از دین حق و پاسخ به شبهات و مقابله با تبلیغات مسموم دشمن خود را به سلاح منطق و استدلال تجهیز نمایند.

گفتنی است: این دوره از هفتم تیرماه با حضور ۳۱نفر از طلاب جدیدالورود در محل حوزه علمیه علمیه امام جعفرصادق(ع) قشم برگزار و برنامه هایی نظیر برنامه های قرآنی، معرفتی، اخلاقی و تفریحی را شامل بوده است.

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=74684

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123