بالا

زندگی خفت بار سهم روستانشینان قشم از منطقه آزاد

بهبود وضعیت اقتصادی مردم با جذب سرمایه گذاری، شرکت ها و پیمانکارها یکی از اهداف مناطق آزاد بود که به سرانجام نرسید .

مناطق آزاد که قرار بود بهترین ظرفیت برای کشور جهت تولید ، اشتغال و صادرات باشد با مدیریت های نادرست از ماموریت خود به دور ماند تا نه برای کشور ونه برای مردم محروم این جزیره کلید مشکلات باشد .

رونق اقتصادی جزیره و ساکنین ، جلوگیری از گسترش شکاف طبقاتی در قشم یکی از برنامه های منطقه آزاد قشم بود که در ابتدای راه از اهداف اساسی خود به دور ماند تا امروزه روستا نشینان و بومیان این جزیره زندگی خفت بار را تحمل کنند .

منطقه آزاد قشم هدف بهبود وضعیت اقتصادی مردم منطقه داشت که در کنار صادرات و واردات، سطح رفاه مردم منطقه را نیز بالا ببرد که بعد از گذشت بیش از ۲۶ سال هنوز به اهداف خود نرسیده است تا جایی که روستانشینان این جزیره در خانه های زندگی می کنند که سقف آن موریانه خورده است .

نشان دادن ظاهری زیبا و شیک از جزیره قشم در بازدیدهای مسئولان و منظر دیگران و پوشاندن مشکلات در پشت بلوارهای زیبای منتهی به مراکز تجاری ، راه حلی است که مدیران منطقه آزاد قشم تا کنون در پیش گرفته اند .

منطقه آزاد قشم بجای درآمدزایی‌ های متمرکز بر اهداف اقتصادی و تجاری مناطق آزاد در عرصه‌ های مختلف ،تمام برنامه‌ های درآمدزایی خود را با فروش زمین‌ها و سواحل جزیره نهاد تا علاوه بر اینکه نتواند بر توسعه جامعه محلی نقش بسزایی داشته باشد در جوامع بین الملل و جذب سرمایه گذار هم حرفی برای گفتن نداشته باشد .

کمبود فضای بازی و خطرات مرگ آفرین برای کودکان قشمی

کمبود فضای کمبود فضای تفریح برای کودکان در جزیره قشم  یکی از مشکلاتی است که دراین چند سال اخیر منجر به روی آوردن کودکان این جزیره به بازی های خطرناک شده است .

جزیره قشم شهر پر آوازه تجاری ایران که  با وجود منطقه آزاد بودن تصور همه از آن شهری پیشرفته ، زیبا و با امکانات منحصر بفرد است از فضای مناسب بازی برای کودکان برخوردار نیست تا کودکان این جزیره برای سرگرمی روی به سوی دریا ، سواحل ، چاه ، کوه و موارد دیگر بیاورند .

این در حالی است که چند روزگذشته یکی دختربچه اهل گوران که با دیگر هم سن و سالى هاى خود درکناربرکه آب مشغول بازی بوددرحین بازی به داخل آب برکه سقوط کرد که باسروصدای بچه ها تعدادی از اهالی روستا به محل آمده و توسط یکى از جوانان این روستا دختربچه ازآب بیرون کشیده شد.

به گفته اهالی روستاى گوران یکى از عوامل مهم این نوع بازیها در کنار برکه ها نبودن پارک و محل تفریح مناسب براى این کودکان روستایى مى باشد .

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75618

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123