بالا

رونمایی از تجهیزات واحد شناور سطحی و پروازی/ بزرگترین ناو غرب آسیا در بندرعباس به آب انداخته می شود

فرمانده منطقه یکم نداجا رونمایی از تجهیزات واحد شناور سطحی ، واحدهای پروازی و غیرسطحی بالگردها را از اهم برنامه هفتم آذرماه دانست.

حسین آزاد امیر دریادار منطقه یکم امامت نداجا در جمع خبرنگاران به مناسبت هفت آذر سالروز نیروی دریایی گفت: با پیروزی انقلاب شکوه مند همه سرمایه گذاران نظام استکبار و ابرقدرت غرب برفنا رفتند چه در بخش نظامی،علمی و صنعتی گام های متعددی برداشتند که به منافع کشور باشد.

وی افزود: انقلاب اسلامی تمام معادلات که چه در شرق و غرب کشور بود را برهم زد که ریشه آن را می توان در خرداد ماه ۱۳۴۲ مشاهده کرد .

امیردریادار منطقه یکم امامت نداجا اظهار کرد: در جنگ خلیج فارس مقاومت و ایثارگری نیروی دریایی نقش موثری داشته است که توانستند یک درسی به متجاوزین بعثی نشان دهند که این به همکاری  نیروی خوب نظامی و هم مردمی بوده است.

وی افزود:مقاومت و پایداری در خرمشهر  برپای کلاهداران و تفنگداران بود است که در این جنگ تحمیلی ۷۰۰ شهید ارتش نیروی دریایی تقدیم نظام کرده است.

آزاد بیان کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران توانست با سه سلسله عملیات در جنگ عملیات را مختل کنند و با این مبارزه خود نقش مهمی در صادرات و واردات ایران داشته اند در صورتی که کارکرد و دفاع مقدس مدیریت اقتصاد جنگ را برعهده گرفت .

امیردریا دار منطقه یکم  امامت نداجا  تصریح کرد:اقتصاد کشور در زمان جنگ در دست نیروی دریایی ارتش بود، در زمان جنگ ۱۰هزار کشتی تجاری و نفتی ایران توسط نیروی دریایی ارتش اسکورت شد.

وی افزود: اگر کشورهای همسایه عربی به داد صدام نمی رسیدند بیش از شش ماه نمی توانست در مقابل ایران دوام بیاورد، اقتصاد عراق در زمان جنگ توسط نیروی دریایی ارتش فلج شد.

آزاد با اشاره به ناو پشتیبانی خارک تاکید کرد: بزرگترین ناو غرب آسیا با بهره گیری از توانمندی نیروی دریایی در بندرعباس بعد از ۳۵سال تعمیرات آن انجام شد و بزودی به آب اندازی می شود.

امیردریا دار منطقه یکم  امامت نداجا با اشاره به نیروی دریایی در تعامل این است تا بتواند در کارگاه های کشتی سازی در دریا را آموزش دهند ، گفت: براساس علم در فاکتورهای دانش شجاعت ، ایمان، وحدت محوری و انگیزه ایجاد می شود.

وی افزود:از برنامه های هفتم آذرماه نیروی دریایی رونمایی از تجهیزات واحد شناور سطحی  ، واحدهای پروازی و غیرسطحی بالگردهای است.

آزاد با توجه به فرمایشات رهبر انقلابمان که می فرماید نیروی دریایی یک نیروی علمی، سیاسی و بین المللی است ،گفت:زمانی که ما در دریا حضور داشته باشیم دیگران باید به حرف ما گوش دهند اما زمانی در عرصه دریا حضور نداشته باشیم حرف دیگران را باید گوش دهیم که نمونه آن در هشت سال دفاع مقدس است ما در برابر دشمنان بعثی حرف ما را گوش کردند زیرا ما در این مدت در عرصه دریا حضور داشته ایم.

وی افزود: ما باید اقتصاد و دانش و فرهنگ در عرصه دریایی بالا ببریم به این دلیل که ۷۰ درصد از کره خاکی را آب است و اقتصاد راحت و ارزان در دریاستو باید به سیاست های دریایی توجه بیشتر کرد و به آنها بپردازیم .

آزاد خاطرنشان کرد: امروزه جایگاه های برخی از رشته های دانشگاهی کارآفرین و اشتغالزایی دولتی در دریاهاست و بندرعباس با توجه به اینکه بیشترین دریا را در کشور را شامل می شود چرا نباید مراکز آموزشی یا هنرستان در خصوص رشته های دریایی را داشته باشد در صورتی که بوشهر این امکانات را برای آموزش مقاطع مختلف ایجاد نموده است .

منبع هرمز

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=72946

۲ نظر در “رونمایی از تجهیزات واحد شناور سطحی و پروازی/ بزرگترین ناو غرب آسیا در بندرعباس به آب انداخته می شود”

 • امین قشمی ۲ خرداد, ۱۳۹۶, ۱۲:۵۵

  زنده باد ارتش
  زنده باد جمهوری اسلامی

 • vardenafil ۹ مرداد, ۱۳۹۶, ۱۵:۴۵

  buy levitra super active oo
  levitra
  cheap levitra in canada
  generic levitra
  order generic levitra

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123