بالا

از خبرقشم چه خبر؟

روزنامه خبر قشم که بلندگویی رسا، زبانی گویا و اندیشه ای پویا برای مردم نیک سرشت قشم بود برای بار دوم از فعالیت افتاد .

به گزارش پایگاه خبری قشم آزاد ؛ این روزنامه در مدت محدود نام و نشانی در جزیره قشم دست و پا کرد اما بعد از یک فعالیت محدود به دلایلی تعطیل شد اما این روزنامه به مدیرمسوولی عتیقی نژاد دوباره فعال شد ولی متاسفانه این روزنامه برای بار دوم تعطیل شد .

عادل عتیقی نژاد ، مدیرمسوول روزنامه خبر قشم انعکاس مطالبات و دغدغه های مردمی همراه با ارائه پیشنهاد و راهکارهای عملیاتی آن به مسئولین، توسعه گردشگری، انتشار سریع و درست اخبار، تحلیل ها و گفتارهای منطقی منطبق با واقعیات را از جمله اهداف این روزنامه بیان کرد.
اما مدتی نگذشت که فعالیت خبر قشم به یکباره متوقف شد؛ فریادِ سکوت رسانه های جزیره برای حمایت از هم نوعشان چنان بی نظیر بود که همچنان روزنامه خبر قشم ورق نمی خورد و حتی گه گاه کلاغ ها از جشن سرور و لبخندهای پنهان و آشکار خبر می آورند.

مطبوعات شریان اصلی حیات جامعه هستند و عدم حمایت خواص و مشکلات عدیده دیگر که بیانشان بجای حل مسئله، مسئله ساز خواهد شد نیز در متوقف ماندن حرکت این چشمه از شریان حیات جامعه به خوبی مشهود و البته نگران کننده است.

پیشرفت چشمگیر اسلام، فرهنگ و سیاست از منابر بعنوان اولین رسانه های بشری آغاز گردیده و ضروریست امروزه نیز برای حفظ دستاوردها و پیشرفتی بیش از پیش، رسانه ها و مطبوعات مورد توجه و حمایت جدی قرار گیرند. حمایتی که بجای لانه در گفتار، عملا محسوس و ملموس باشد.

نوک قلمی در قشم شکسته شد که یاری مطبوعات، خواص و دردمندان حوزه ی رسانه، فرهنگ و سیاست می توانست در احیاء آن ایفای نقش کند. باری به هر جهت خبر قشم چون آتشی در زیر خاکستر مدفون ماند؛ اما تمام آن بی مهری ها، در سفید پوش کردن اندیشه ی مولد خبر قشم ناکام ماند.

تفکر حاکم بر خبر قشم این بار در ساحل قشم جوانه زده است. فواید تاسیس و شکوفا شدن رسانه ای هم جهت با اهداف ناب امام و انقلاب که می تواند مورد استفاده ی خاص و عام باشد جای بحث ندارد. انتظار است این جوانه ی مثمر در هجمه ی آفتاب سوزان قشم، با رهنمون و یا دِرَمی از سوی مسئولین و خواص شهرستان مورد حمایت قرار گرفته، به درختی تنومند مبدل شود و زمینه ی رشد جوانه های آتی را فراهم آورد. صد البته اگر چنین نشود، جزیره بستر مناسبی برای ایجاد و فعالیت سایر مطبوعات و رسانه نخواهد بود چرا که تاریخ همواره تکرار می شود.رداقشم

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=74663

یک نظر در “از خبرقشم چه خبر؟”

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123