بالا

راه مدافعان حرم از عاشورا و کربلا شروع شده است

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت:شهید حججی شش سال بعد از دفاع مقدس به دنیا آمده و خونین شهر و نبردهای خونین را ندید امابا ایمان و پیروی از راه شهیدان امروز به یک قهرمان ملی تبدیل شده است .

به گزارش پایگاه خبری قشم آزاد ، سردار رضا ترابی ، فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان در آیین تکریم از برگزیدگان مسابقات کشوری مدافع حرم که در تالار آیینه اداره ارشاد و اسلامی قشم برگزار شد ، اظهار کرد : راه شهدای مدافع حرم مختص یک دوره خاص نیست راهی است که از سرزمین کربلا و عاشورا آغاز شده و قطعا انتهای این مسیر ، مسیری به ظهور امام عصر (عج) خواهد بود .

وی افزود :شهید ححجی از معدود انسان هایی است که در تاریخ ره صد ساله را یک شبه طی کرد.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان  بیان کرد : شهید حججی امروز آنچنان محبوب قلوب می شود که ولی امر مسلمین در محل نگهداری پیکر مطهر این شهید بزرگوار حاضر و بر تابوت وی بوسه می زند .

وی ادامه داد : شهید حججی نه سخنرانی کرد ، نه کتابی نوشت و نه فیلمی باز کرد تنها آثار وی در حد چند ثانیه در فیلم هنگام اسارت در دست داعش در دنیا پخش شد که تنها نگاه وی آنقدر نافض است که در تشییع و تدفین ایشان جایی برای سوزن انداختن پیدا نمی شود .

سردار ترابی با اشاره به رشادت های شهید حسن همدانی در خرمشهر عنوان کرد : این شهید والا مقام با نیرو اندک و ابتدایی ترین تجهیزات با سازماندهی جوانان عرب خرمشهر جانانه در مقابل ذشمن مقاومت کردند .

وی به شکست حصر آبادان در ۵ مهر ۱۳۶۰ اشاره کرد و گفت : این عملیات گسترده ایران در مقابل ارتش متجاوز عراق با موفقیت کامل صورت گرفت و شهر آبادان پس از چندین ماه از محاصره دشمن بعثی خارج شد.

سرهنگ دوم پاسدار رحمت الله دهقانی در تشریح این برنامه، گفت: جشنواره مدافعان حرم از اسفند سال گذشته در ۶ رشته های شعر ، سرود ، نامه ای به مدافع حرم ، موسیقی، داستان کوتاه و نمایشنامه خیابانی شروع به کار نمود که از ۴۷ اثر برتر در این رشته ها تجلیل به عمل آمد .

 

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75189

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123