بالا

جا خوش کردن کلنگ میدان میوه و تره بار قشم در زمین !

افزایش قیمت میوه های وارداتی از داخل و خارج به جزیره قشم یکی از دغدغه هایی است که قشموندان به شدت نسبت به آن گلایه دارند .

به گزارش پایگاه خبری قشم آزاد ، نوسانات شدید قیمت‌ میوه در شهرستان قشم با ورود میوه های خارجی از حاشیه خلیج قارس به این جزیره شرایطی را نیز رقم زده که قشموندان نتوانند نمره خوبی به عملکرد مسئولان دولت تدبیر در مدیریت بازار این شهرستان بدهند.

گرانی قیمت میوه در شهرستان قشم مردم را به ستوه آورده و به گلایه مندی در فضای حقیقی و مجازی واداشته است .

ورود میوه ها در بدو ورود به جزیره با عوارضی های منطقه آزاد قشم روبرو می شود تا وارد کنندگان میوه بهانه خوبی برای افزایش قیمت ها داشته باشند ، آنها معتقدند که گرانی میوه حاصل کرایه بار و عوارض است اما در یک حساب سرانگشتی خواهیم دید که نمی تواند این عوامل باعث دو برابر شدن قیمت شود .

 

کلنگ ایجاد میدان میوه و تره بار در زمین ماند

نبود میدان میوه و تره‌بار باعث شده است که مافیای میوه در جزیره قشم شکل گیرد و مسئولان نتوانند تنظیم بازار میوه و تره‌بار را در دست بگیرند .

کلنگ احداث نخستین میدان میوه و تره بار با حدود ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار و با هدف کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت انواع میوه و تره بار و محصولات پروتئینی حدود یک سال پیش در قشم به زمین زده شد اما این کلنگ در زمین ماند تا رشد قیمت میوه و تره بار همچنان بر سفره های مردم این جزیره یکتازی کند .

نخستین میدان میوه و تره بار در جزیره قشم که قرار بود موجب کاهش قیمت ها و رضایت مردم ساکن و جمعیت گردشگر این منطقه گردد در اختلافات و نامه نگاری های سازمان منطقه آزاد و شهرداری گم شد تا مردم طعم شیرین میوه ارزان را نچشند .

لازم به ذکر است ، کلنگ احداث میدان میوه و تره بار قشم با زیربنای بیش از ۱۰ هزار متر مربع  شامل دو هزار و ۶۰۰ تن سردخانه، ۲۸ غرفه عمده فروشی در سه هزار و ۳۰۰ متر مربع و ۳۶ غرفه خرده فروشی در ۴ هزار متر مربع در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور مسئولان سازمان منطقه آزاد و فرمانداری قشم به زمین زده شد اما این پروژه مهم در سایه بی توجهی مسئولان دولت تدبیر به خاطره ها پیوست.

امید است با راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار توسط شهرداری و واگذاری به بخش خصوصی دست واسطه‌ها و دلالان حذف شود و میوه به قیمت مناسب به دست مغازه دار ها و نهایتا مردم خوب و دریا دل جزیره قشم برسد.

 با افزایش دهندگان قیمت میوه برخورد می کنیم 

این در حالی است که معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان قشم می گوید : فرمانداری شهرستان قشم با وارد کنندگان میوه و تره بار در صورت افزایش قیمت برخود خواهد کرد .

میر هاشم خواستار افزود : اگر محصولاتی که در استان کشت و عرضه می شود، از خارج استان وارد و با افزایش قیمت نسبت به استان عرضه شود از ورود آن ها به قشم جلوگیری می کنیم.

فرمانداری شهرستان قشم در جلسه ستاد تنظیم بازار این شهرستان همچنین نتایج پیگیری مصوبات جلسه قبلی مبنی بر نصب برچسب قیمت طبق نرخنامه اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان و ارائه فاکتور به مشتریان در میوه فروشی ها و استفاده از صندوق الکترونیکی ارائه شد.

 

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75150

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123