بالا

توجه به محرومین عین توجه به خداست/باید از تسری فقر به فرزندان فقرا جلوگیری شود

امام جمعه شهرستان قشم گفت: توجه به محرومین عین توجه به خداست و کمیته امداد باید با توجه ویژه به علم و تحصیل، مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای فرزندان مددجویان، از تسری فقر به فرزندان فقرا جلوگیری کند.

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار ، امام جمعه شهرستان قشم در دیدار با مجموعه کارکنان کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم اظهار کرد: بنا بر آموزه های دین مبین اسلام، توجه به محرومین عین توجه به خداست.

وی با بیان اینکه خاندان عصمت و طهارت(ع) بزرگترین الگوی امدادگری هستند و باید از سیره آنان درس گرفت، افزود: توجه به محرومین، عبادت و وسیله ای برای تقرب الهی و کسب رضای پروردگار می باشد.

جوکار تصریح کرد: امام راحل(ره) احیاءگر کمیته امداد در سایه حکومت اسلامی و پرویز فتاح رئیس کمیته امداد کشور را می توان احیاءگر اهداف کمیته امداد امام خمینی(ره) در عصر حاضر دانست.

امام جمعه شهرستان قشم اضافه کرد: رئیس فعلی کمیته امداد کشور موفق شده است کمیته امداد امام خمینی(ره) را در ریل اصلی خود قرار دهد و آثار تحولات در این نهاد برای مردم مشهود و محسوس است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار فقر فرهنگی را سرچشمه و ریشه فقر مادی عنوان و ابراز کرد: آموزش سبک زندگی اسلامی جهت ارتقای سطح فرهنگی مددجویان باید در ویژه برنامه های کمیته امداد قرار گیرد.

جوکار پیشنهاد کرد: برای شتاب بخشی توجه جامعه به محرومین و گفتمان سازی این مسئله باید ظرفیت های جدید را شناسایی، خیرشناسی و خیرسازی کرد.

برگزاری همایش های شهرستانی برای تجلیل از خیرین، الگوسازی، جلوگیری از تسری فقر به فرزندان فقرا با اهتمام به کسب علم و تحصیل، مهارت آموزی و ایجاد اشتغال از دیگر پیشنهادات امام جمعه شهرستان قشم در این دیدار بود.

 

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75981

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123