بالا

راه اندازی صندوق اعتباری زنان روستایی در قشم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم گفت : به منظور ایجاد و رونق اشتغال زنان روستایی قشم و توان افزایی بانوان و همچنین ایجاد و توسعه ظرفیت های صندوق خرد زنان روستایی تشکیل و راه اندازی شد .

مالک یزدان پناه ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قشم در تشریح این خبر افزود : به منظور ایجاد و رونق اشتغال زنان روستایی شهرستان قشم و توان افزایی بانوان روستایى و همچنین ایجاد و توسعه ظرفیت های لازم در سال گذشته موفق به تشکیل و راه اندازی  ۵ صندوق خرد زنان روستایی در روستاهای طبل،هفت رنگو،دهخدا،تنبان و برکه خلف شدیم .
وی افزود : تعداد اعضای به ۲۲۰ نفر و سرمایه در گردش آنها به یک میلیاردو پانصد میلیون ریال رسیده است و در چند مرحله تسهیلات بدون سود از محل صندوق کارآفرینی امید به آن صندوق ها پرداخت گردیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تصریح کرد :  همچنین روستاهای دیگر درنوبت راه اندازی صندوقهای خرد زنان روستایی بوده که مراحل راه اندازی در ۲ روستای طولا و سوزا در حال انجام می باشد

یزدان پناه با اشاره به کمک ها دولت به اشتغال زنان روستایی گفت : با توجه به فعال بودن و اشتغال زنان روستایی و پیگیری های مجدانه این مدیریت در آذر ماه سال جاری امتیاز صندوق شهرستانی زنان روستایی به شهرستان قشم اختصاص یافته است که با راه اندازی این صندوق به هر میزانی که اعضای صندوق شهرستان مشارکت نمایند دولت نیز به همان میزان کمک بلاعوض می نماید .

وی بیان کرد : در سال جاری حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی صندوق شهرستانی از سوی اعضا یک میلیارد ریال بوده و میزان کمک دولت نیز یک میلیار ریال می باشد و کمک های بلاعوض دولت نیز هر شش ماه یک بار در صورت مشارکت اعضای صندوق قابل پرداخت خواهد بود.
منبع رکنی نیوز

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75703

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123