بالا

ترک اعتیاد مصلحتی ترفند جدید معتادان در قشم !

معتادان قشمی با ترفندهای خاص دوای درمان خود را از مراکز ترک اعتیاد می گیرند و آن را با شیشه یا مواد مخدر دیگر عوض می کنند .

معتادان قشمی که این روزها تعداد آنها رو به افزایش است مراحل قانونی ترک را در کمپ ها وتحت مراقبت ها آغازمی کنند تا با متادون درمانی خود را از دام اعتیاد رها کنند اما این روزها این معتادان با ترفندی عجیب دوای درمان خود را با مواد مخدر عوض می کنند .
درمان نگهدارنده با متادون یکی از اقدام های پر اهمیت و کلیدی است که در راستای اهداف کاهش آسیب برای معتادان تحت نظارت پزشکان انجام می ‌شود که این درمان امکان عدم استفاده از مواد غیرقانونی را برای بیمار فراهم آورده اما معتادان قشمی که برای ترک اعتیاد به صورت رایگان قرص های متادون دریافت می کنند از این موقعیت سواستفاده می کنند و متادون ها را در سطح شهر قشم حوالی یکی از بانک های این شهربفروش می رسانند تا مواد مخدر مصرفی خود را تهیه کنند .
معتادان قشمی باحضور درکمپ های ترک اعتیاد با فریب دادن عوامل کمپ با حضور چند روزه خود از پزشکان متادون بدون بسته دریافت می کنند و همان لحظه یا شروع به خورده فروشی می کنند تا به صورت یکجا قرص ها را به خورده فروشان مواد مخدر می دهند .
روال کار معتادان و قیمت فروش قرص ها درسطح شهر قشم برعهده خورده فروشان است و معتادان قرص هایی که از کمپ ها و مراجع درمانی دریافت می کنند متادون ۲۰ میلیگرم را به قیمت ۵۰ هزار ریال و متادون ۴۰ میلیگرم را به قیمت ۷۰ هزار ریال بفروش می رسانند .

این فراد که در حوالی بازار قدیم قشم پاتق کرده اند به صورت چرخشی کار می کنند و با فروش قرص های متادون که جهت درمان به آنها واگذار می شود مواد مخدری همچون شیشه ، تریاک و حشیش تهیه می کنند و خبری از ترک درآنها دیده نمی شود .
دراین میان وجود این همه قرص های متادون در سطح شهر قشم عاملی شده است تا جوانان به این قرص به اصطلاح درمانی روی بیاورند که خود می تواند یک خطر جدی برای آینده جوانان این مرزو بوم باشد چراکه مصرف متادون بدون تجویز پزشک ممکن است درسطح بافتهای بدن باقی بماند و باعث مسمومیت بیمار و حتی ممکن است به مرگ او بیانجامد !
سوالی که ذهن همه مخاطب ها را به خود سوق می دهد این است که چرا بدون در نظر گرفتن این موارد این همه قرص به صورت یکجا به معتادان داده می شود ؟ آیا این امکان وجود ندارد که فرد معتاد به صورت یکجا این قرص ها را مصرف کند ؟ در جواب باید بگوییم تمامی این حدس وگمان ها وجود دارد اما چرا جلو این کار گرفته نمی شود جای بسی تامل دارد .
امیدواریم دستگاه های نظارتی شهرستان قشم جهت ارتقا امنیت اجتماعی به این مسئله با جدیت ورود کنند و نگذارند سلامت جوانان جزیره به خطر بیافتد و روز به روز بر افراد معتاد این جزیره افزوده شود .

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75627

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123