بالا

تردد دانش آموزان قشمی با موتورسیکلت به مدارس ممنوع شد

فرمانده انتظامي شهرستان قشم گفت: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید، تردد دانش آموزان باموتورسيكلت به مدارس ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری قشم آزاد ؛ داود محمودزاده ، فرمانده انتظامی شهرستان قشم با اعلام این خبر گفت : باتوجه به اینکه استفاده ازموتورسیکلت برای افراد فاقد گواهینامه غیرقانونی بوده وپیگرد قانونی دارد، از خانواده های محترم و مدیران مدارس، درخواست می شود این موضوع را به جد مدنظرقرار داده تا شاهد بروز حوادث ناگوار برای فرزندانمان نباشیم.

وی افزود: مامورین انتظامی موظفند برابر وظیفه قانونی از تردد افراد فاقد گواهینامه جلوگیری نمایند .

مسوولیت پذیری یکی از ارکان تربیت اجتماعی است که مدرسه دانش آموزان را برای حضور در جامعه آماده می کند اما این مهم در مدارس قشم به زمره فراموشی سپرده شده و مدیران مدارس و خانواده ها اجازه می دهند دانش آموزانی که هنوز به سن قانونی موتورسواری نرسیده اند و گواهینامه ندارند با موتور سیکلت های متعدد در مدارس تردد کنند .

دانش آموزانی که در مدارس بدون گواهینامه و آموزش های لازم راهنمایی و رانندگی اقدام به موتور سواری می کنند و هیچ یک از مدیران و خانواده ها در این زمینه ایرادی برآنها نمی گیرند کسانی هستند که در آینده آمارمرگ و میر جاده ای را افزایش می دهند .
شاید در نگاه نخست این موضوع قدری بی اهمیت و پیش پا افتاده جلوه داده شود؛ اما آنچه مشهود است جزیره زیبای قشم در کنار جاذبه های طبیعی، گردشگری و اقتصادی، ویژگی منحصر به فرد رعایت نکردن آیین نامه های راهنمایی و رانندگی توسط موتورسواران دانش اموز سالانه ده ها خانواده را داغ دار می کند ، اتفاقی که اگر خانواده ها و مدارس بیشتر به آن توجه کنند این حوادث تلخ رقم نمی خورد .
با توجه به نکته قابل تامل آمار و ارقام تصادفات درجزیره قشم که حدود ۸۰ درصد مصدومان تصادفات را موتورسواران تشکیل می دهند خانواده ها و بخصوص مدارس نتوانسته اند نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنند .
مدارس از آنجا که بهترین مکان برای رشد و پرورش اجتماعی دانش آموزان است به طورقطع باید برای آماده سازی جوانان و نوجوانان برا آینده برنامه ای بیش از پیش داشته باشد و در مرحله دیگر نگذارد هیچ دانش آموزی بدون گواهینامه در مدارس تردد کند چرا که این عمل منجر به تشویق به قانون گریزی می شود و در آینده ای نه چندان دور این جوان که قانون  را به خوبی یاد نگرفته است با رعایت نکردن نکات ایمنی هم مدرسه و هم خانواده را دچار چالش می کند .خبرقشم

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75084

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123