بالا

برپایی بساط عاشقی در آستانه اربعین/ ۱۰ هزار هرمزگانی زائر پیاده اربعین حسینی

بیش از 10هزارهرمزگانی عاشق اباعبدالله برای اعزام به سفر اربعین ثبت نام کرده اند که تا کنون 1557 نفر از طریق جاده به مرز شلمچه جهت مشرف شدن به نجف اشرف و کربلای معلی سفر نمودند .

همایش بزرگ و وحدت آمیز پیاده‌روی اربعین حسینی تصویر منسجم ملت‌های مسلمان است که لرزه بر اندام دشمنان جهان اسلام می‌اندازد که در سایه  تلاش‌های مردمی  هر ساله بر حجم برنامه‌ها ،خدمات و انسجام  آن افزوده می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران در کانون اصلی کمک به برگزاری این پیاده‌روی عظیم حسینی قرار دارد که از ملیت‌های مختلف جهان در آن حضور می‎یابند و مردم عراق جلوه دیگری از عظمت وجودی خود را در میزبانی از ملت‌های مسلمان به اثبات می‌رسانند.

این همایش جهانی لبیک ملت های مسلمان با آرمان‌های اصیل اسلامی است که امام حسین (ع) برای آن قیام کرد و برای آن خون خود را فدا ساخت.

چندسالی است که مردم ولایتی و عاشق امام حسین(ع) و ائمه اطهار(ع) سعی می کنند خود را به طرق مختلف  به کربلای معلی برسانند و در راهپیمایی بزرگ و باشکوه شرکت کنند و به زیارت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) مشرف شوند.

استان هرمزگان نیز مانند سایر شهرهای ولایت مدار و مذهبی امسال شاهد استقبال خیل بیشماری از عاشقان و دلدادگان حسینی بود که خود را برای همایش بزرگ اربعین آماده ساخته اند.

جاسم جادری استاندار هرمزگان با اشاره به  ثبت نام  ۱۰هزار و ۲۰۰ نفر هرمزگانی برای اعزام به  سفر اربعین  و صدور بیش از دو هزار ویزا برای متقاضیان گفت:سهمیه در نظر گرفته شده برای استان برابر با ۱۰ هزار نفر است که تقاضا در هرمزگان برای سفر اربعین بیش از سهمیه می باشد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه زائران هرمزگانی از مسیر و مرز شلمچه به سفر اربعین اعزام می شوند،تصریح کرد: مردم در سفر به اربعین کیلومترها را با پای پیاده می‌ روند و شاهد بروز مشکلات نیستیم و نظم و ساماندهی مرتبط با سفر اربعین به شیعیان عزت و سربلندی بیشتری بخشیده است و همه باید در حفظ این عزت کوشا باشیم.

سردار رضا ترابی، فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اظهار کرد:سال گذشته برای اولین بار در منطقه شلمچه قبل از گمرک  موکبی به نام موکب هیئت عاشقان ثارالله استان هرمزگان را  بناشد که برای زوار خدمت رسانی صورت گرفت بر همین اساس از دوماه پیش با فراخوانی هیات های مردمی و نشست های مرتب موفق شدیم  در قالب یک موکب مردمی بتوانیم خدمات را یه زائراین اارائه کنیم که زمینه این کارها مهیا شد.

وی اظهار کرد:در کربلای معلی  زمینی در حدود ۲۵۰۰ متری حرم امام حسین(ع) و ابوالفضل(ع) در ورودی شهر کربلا در منطقه جوده موکبی بنام موکب قمر بنی هاشم(ع) را ایجاد شده تا به زائران اربعین خدمات رسانی شود.

مجیدباقرزاده، مدیر موکب هئیت عاشقان ثارالله هرمزگان در مرز شلمچه گفت:امسال با برنامه ریزی و مجهز نمودن موکب نسبت به سال گذشته ظرفیت پذیرایی دوبرابر و برای ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر پذیرایی در طول روز آماده ارائه و خدمت رسانی به زائران است .

مدیر موکب هئیت عاشقان ثارالله هرمزگان در مرز شلمچه اظهار کرد :پذیرایی ۲ هزار نفر برای ناهار شام و هزار نفر صبحانه از برنامه های موکب عاشقان ثارالله هرمزگان در مرز شلمچه است.

وی با بیان اینکه آغاز ارائه خدمات موکب از تاریخ ۱۸ و به مدت ۱۵ روز ادامه دارد، گفت: پارکینگ عمومی برای زائران به صورت خودجوش در ورودی شهر قرار دارد اما برای هرمزگانی ها پارکینگی در اردوگاه پیامبر اعظم آماده ارائه خدمت رسانی به زائرین است.

باقرزاده با تاکید بر اینکه به دنبال ارائه بهترین خدمات در اسکان و پذیرایی برای زائرین هستیم، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پارکینگ ماشین در ۱۵کیلومتری مرز قرار دارد قطار و سرویس خط واحد آماده ارائه خدمت رسانی به زائرین هستند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان گفت : برای جابجایی زائران حسینی امسال ۳۵۰ دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است و پیش بینی شده امسال برای اربعین حسینی ۱۰ هزار نفر به کربلای معلی سفر داشته باشند.
علیرضا مجرداظهار کرد : پیش بینی ۱۰ هزار نفر از استان از طریق ۳۵۰ دستگاه اتوبوس بوده که تا کنون ۱۵۵۷ نفر توسط ۳۶ دستگاه ناوگان اتوبوس پلاک عمومی درقالب گروهی به مرز شلمچه اعزام و از آنجا به کربلای معلی سفر نمودند.
گفتنی است طبق آمار واصله قریب به ۳۲۲۳ هزار نفر از طریق جاده به مرز شلمچه جهت مشرف شدن به نجف اشرف و کربلای معلی سفر نمودند .
خلیل آسودی،مسئول عتبات عالیات و دبیر ستاد استقبال اربعین حسینی با اشاره به خدمات رسانی به بیش از ۳۰ هزار زائر اربعین حسینی در سال گذشته گفت: امسال پیش بینی می شود که بیش از ۵۰ هزار زائر از شهرستان‌های استان هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان و همچنین کشورهای خارجی همچون پاکستان و افغانستان که قصد عزیمت به کربلا را دارند از مسیر بندرلنگه عبور کنند و افتخار بزرگ میزبانی از زائران را نصیب مردم این شهر خواهند کرد.
لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=72601

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123