بالا

اختلاف طبقاتی یکی از مشکلات اساسی استان هرمزگان است

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری : علی رغم ثروت عظیم و حجم فعالیتهای اقتصادی و معادنی که در استان هرمزگان اما به دلیل نحوه اجرا و تصمیمی گیری ها هنوز محرومیتها در نقاط مختلف استان وجود دارند.

آیت الله صدر الساداتی در دیدار مردمی جزیره قشم که به مناسبت دهه مبارک فجر در مسجد النبی (ص) برگزار شد  تصریح کرد : امام پس از ۱۵ سال تبعید با آرامش خاطر و با گامهای استوار وارد کشور شدند و حتی اندیشه و احساس ایشان در قبل و بعد از پیروزی انقلاب تغییری نکرد .

وی افزود : امام با خود سازی و تهذیب نفس به  اخلاصی دست یافته بود که  فطرتهای مردم را به سوی خود جذب می کرد و مردم مراد خود را در وجود ایشان پیدا کرده بودند.

نماینده مجلس خبرگان ادامه داد : ورود امام با استقبال میلیونی مردم همراه  بود و وقتی  هم که رحلت نمودند  میلیونها نفر او را تشییع کردند و این  نشان داد که علی رغم همه توطئه های دشمنان ، محبوبیت ایشان افزوده شده بود.

وی با اشاره به علاقمندی مردم به نظام اسلامی و ولی فقیه اظهار داشت : مردم در زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس همه سختی ها را تحمل کردند چرا که دلداده امام بودند و به وجود آمدن این روحیه و حماسه جزو دستاوردهای انقلاب  است .

آیت الله صدر الساداتی خاطر نشان کرد : انقلاب آمده تا انسان پرورش دهد و امام ما توانست جوانان را آنگونه تربیت کند که عاشقانه جان خود را نثار اسلام کنند و در جبهه های جنگ به مقاماتی برسند که عرفا باید سالها برای رسیدن به آن تلاش کنند.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری  عنوان کرد : رهبر انقلاب علاوه بر وظایف قانونی مجلس خبرگان دو خواسته دیگر را نیز  از نمایندگان این مجلس  خواسته اند  که عبارتند از  ترویج و تقویت گفتمان انقلاب اسلامی  و  مطالبه خواسته های بر حق مردم که بر روی زمین مانده است و به آن توجهی نمی شود  .

آیت الله سید روح الله صدر الساداتی ادامه داد : اگر چه در کشور مشکلات زیادی وجود دارد اما خدمات زیادی هم در جمهوری اسلامی به مردم داده شده است که بزرگترین آن امنیتی که امروز به واسطه وجود ولی فقیه در کشور وجود دارد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری  با بیان اینکه یکی از مشکلات موجود در استان وجود اختلاف طبقاتی در زمینه اقتصادی است بیان داشت: علی رغم ثروت عظیم و حجم فعالیتهای اقتصادی و معادنی که در استان هرمزگان  اما به دلیل نحوه اجرا و تصمیمی گیری ها هنوز محرومیتها در نقاط مختلف استان وجود دارند.

وی ادامه داد : انقلاب از ابتدا برای مستضعفین و پابرهنه ها بوده است اما متاسفانه در برخی از مناطق طوری برنامه ریزی شده است که هنوز مردم فقیر و مستضعف وجود دارد .

آیت الله صدر الساداتی  یادآور شد : در اسلام قوانینی داریم که درآن برای مرزنشینان توجه ویژه ای شده است و نباید مردم مرزنشین ما مشکلات معیشتی و اقتصادی داشته باشند.

وی با اشاره به مشکلات مردم در استان هرمزگان و جزیره قشم گفت : وضع صیادان ساحل نشین استان دچار مشکل شده است اگر نحوه صید و برداشت از دریا مدیریت نشود صیادان ما به زودی با مشکل اساسی روربرو خواهند شد.

عضو مجلس خبرگان به دغدغه اهالی جزیره قشم در گران بودن هزینه بلیط شناورهای دریایی و هزینه های عوارض ورودی به جزیره تصریح کرد : سازمان منطقه آزاد قشم و دولت در حمل و نقل و تردد بین جزیره قشم و بندرعباس طوری برنامه ریزی کنند تا اقشار کم درآمد ساکنان جزیره با مشکلی روبرو نشوند.

وی با انتقاد از وجود برخی از معضلات اقتصادی در کشور بیان داشت : در حالی که بسیاری از جوانان ما بی کار هستند عده ای در کشور حقوق نجومی می گیرند و یا وامهای کلان دریافت می کنند که به وجود آمدن این مشکل در اثرعدم تهذیب نفس است.

آیت الله صدر الساداتی خاطر نشان کرد : همانطور که ما برای جهاد اصغر و جهاد کبیر برنامه داریم باید برای جهاد اکبر هم برنامه داشته باشیم و باید  کسانی که کار بر عهده آنهاست و مسئولیت دارند خودساخته و سودمند باشند.

وی اضافه کرد : برای رسیدن به افقهای انقلاب نیازمند انسانهای تربیت یافته هستیم و براساس سخنان امام خمینی(ره) عدم تهذیب نفس مشکل اصلی ماست و با از بین بردن خود خواهی و منیت ها مشکلات هم از بین خواهد رفت.

در پایان این مراسم مردم قشم در نشستی صمیمی مشکلات خود را با نماینده مجلس خبرگان رهبری در میان گذاشتند.

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=73866

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123