بالا

آموزش برای تصحیح نگرش فرزندان را جدی بگیریم

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قشم گفت: جابجایی هنجارها و تبدیل ضد ارزش به ارزش در نگاه فرزندان ما نتیجه بی توجهی به آموزش و جدی نگرفتن مقوله فرهنگ در جامعه است.

مصطفی غلامپور روز دوشنبه در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع سامان ازدواج شهرستان، تصریح کرد: متاسفانه در حوزه آموزش، تقویت فرهنگ غنی اسلامی، ایرانی و ایجاد نگرش مثبت نسبت به تولید، اشتغال و تشکیل خانواده دچار اشتباه و سهل انگاری فراگیر شدیم.

او با تاکید بر عزم دولت دوازدهم برای تصحیح روش ها، اعمال نگاه علمی و ریشه ای در زمینه جوانان، خانواده و نگرش های اجتماعی، از کارگروه های ۴ گانه برای سامان ازدواج خواست در کنار پیگیری امور اقتصادی و تقویت بنیه اقتصادی، حوزه آموزش، فرهنگ و تصحیح نگرش ها را با جدیت بیشتر دنبال کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قشم با اشاره به پیشینه سنت و فرهنگ غنی خانواده ها اضافه کرد: همزیستی خانواده ها، صبر و توکل، قناعت، روحیه تلاش و تولید از خصوصیات بارز خانواده های ایرانی است که در جای جای کشور، نشانه هایی از آن یافت می شود .

غلامپوربا اظهار تاسف از تغییر ذائقه جوانان و افزایش سطح توقعات به سمت رفاه بدون زحمت و تجملگرایی و بی توجهی مسولان و بزرگان و مشایخ شهر ها در این باره، بیان کرد: نادیده گرفتن نقش آموزش و غفلت از تغییر نگرش و سلیقه ها، ارزش و هنجارها را در نگاه نسل جدید به ناهنجار و ضد ارزش تبدیل کرده و موجب شده، آنچه به عنوان راهی برای تشکیل و تقویت نظام خانواده مورد توجه بوده، دیگر در نظر جوان امروز بی ارزش شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری با انتقاد از بی توجهی و غیبت برخی ادارات مسوول در جلسه، از همه ادارات و نهادهای ذیصلاح خواست برای پیشبرد کار با برنامه، نظم و جدیت ورود کنند و آموزش را به عنوان فوری ترین گزینه مورد نیاز در دستور کار قرار دهند.
اولین جلسه، سامان ازدواج با عضویت ۴۲ اداره و نهاد دولتی و اجتماعی صبح روز دوشنبه، به ریاست مصطفی غلامپور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری برگزار شد. بر اساس این گزارش ستاد ساماندهی امور جوانان دارای ۴ کارگروه فرهنگی، پژوهشی کمیته جوانان با مسوولیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد، کارگروه تخصصی آموزش و مشاوره کمیته ازدواج با مسوولیت رئیس اداره بهزیستی، کارگروه تخصصی خیرین امر ازدواج با مسوولیت رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره ) و کارگروه رسانه و ترویج فرهنگ ازدواج بالقوه و سالم می باشد.

لینک کوتاه به مطلب : http://www.qeshmeazad.ir/?p=75072

نوشتن دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

باما دیده شوید

Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123